Термохімія і питома теплоємність
Експериментальне визначення питомої теплоємності речовини

1. Ви працюєте хіміком-аналітиком в компанії, яка намагається розробити охолоджуючі рідини для двигунів, що є більш ефективними за традиційні аналоги на основі етиленгліколю. Колега дав Вам розчин підписаний "Розчин речовини Y", який, на його думку, має більш високу теплоємність, ніж етиленгліколь.

    a) Використайте Virtual Lab для одержання даних, які дозволять Вам визначити питому теплоємність цієї охолоджуючої рідини.

    b) Питома теплоємність сполуки Y є вищою чи нижчою за питому теплоємність етиленгліколю, яка становить 2.200 Дж/г*°C?

(Густина розчину сполуки Y становить 2.78 г/мл, а питома теплоємність води 4.184 Дж/г*°C)

У цій роботі, ми припускаємо, що тепло не розсіюється у навколишнє середовище, тому Вам необхідно "ізолювати" робочий посуд. Для ізоляції окремого посуду у Virtual Lab, користувачі Mac повинні отримувати command key при натисканні на посуд; користувачі Windows повинні натиснути правою клавішею миші на посуд. У меню, що з'явиться, треба обрати "Термічні властивості." Поставте галочку у полі "Ізолювати від навколишнього середовища." Температура вмісту такого посуду буде залишатися постійною. Ви також можете використати вікно "Термічні властивості" для встановлення необхідної температури розчинів.